قيمت پمپ آب خانگي-وارد كننده پمپ آب و الكتروموتور

<?php bloginfo('name'); ?> <?php if ( is_single() ) { ?> Blog Archive <?php } ?> <?php wp_title(); ?> وبلاگ تفریحی
درباره ما
آخرین مطالب
آمارگیر
امروز : 18
دیروز : 7
افراد آنلاین : 1
آی پی :
همه : 3138

 • ) {}
 • ) {}
 • fatablog.com

قالب بلاگفا

استراتژي هاي مديريت برق در استفاده از يو پي اس

يو پي اس: اجراي يك برنامه حفاظتي

در سيستم‌هاي برق اضطراري، بدترين كابوس يك تكنسين، خاموشي است. تصوير كنيد كه ناگهان برق تجهيزات قطع مي‌شود و ژنراتور پشتيباني نيز وجود ندارد. براي تضمين اين كه اين كابوس به واقعيت تبديل نشود، مديران نگهداري و مهندسي مي‌توانند به منبع تغذيه بدون وقفه (يو پي اس) روي بياورند، كه مؤلفه ضروري استراتژي تأسيسات صنعتي و تجاري براي حفاظت عمليات ساخت و فعاليت‌هاي حساس در برابر قطعي برق است.

براي اين كه يو پي اس به درستي كار كرده و از قطعي برق تجهيزات حساس يك كارخانه و مشكلات مرتبط با آن جلوگيري شود، مديران بايد يك برنامه حفاظتي دو شاخه را اجرا كنند:

 1. انتخاب درست يو پي اس
 2. طراحي سيستم الكتريكي
 3. برنامه نگهداري جامع

آزمايش و نگهداري

آزمايش مكرر تجهيزات يو پي اس به شناسايي مشكلات و به حداقل رساندن قطعي‌هاي برق ويرانگر كمك مي‌كند. در گذشته آزمايش كردن يو پي اس دشوارتر بود. به عنوان مثال، سيستم اغلب اخطار ضعيف شدن ظرفيت باتري را اعلام نمي‌كرد. در نتيجه، تكنسين‌ها نمي‌توانستند بسياري از خرابي‌هاي احتمالي تجهيزات را تا زمان قطع برق شناسايي كنند.

امروزه، بسياري از يو پي اس ها ماژولار (پيمانه‌اي) شده‌اند، كه امكان آزمايش و جايگزيني اجزاي مشخصي از واحد را براي تكنسين‌ها فراهم مي‌كند و در عين حال يوپي اس كماكان پشتيباني كامل را براي دوره طراحي تا بار مورد نياز عرضه مي‌دارد. به عبارت ديگر، تكنسين‌ها امروزه هيچ عذري براي عدم آزمايش و نگهداري يو پي اس به صورت منظم، ندارند.


چك ليست آزمايش، تعمير و نگهداري يو پي اس

يك يو پي اس با ۱۰۰ درصد شارژ عالي نيست، مگر اين كه باتري‌ها تا بيشترين ظرفيتشان شارژ شده باشند. بسياري از واحدهاي يو پي اس نيازمند آزمايش تحت بار هستند تا كاهش ظرفيت باتري‌ها در طول زمان مشخص شود.

عمر باتري‌هاي يو پي اس معمولاً سه تا پنج سال است و اين رقم به شرايط نگهداري بستگي دارد. پس از آن، تكنسين‌ها بايد آن‌ها را جايگزين كنند تا عملكرد صحيح سيستم تضمين شود. گذاشتن يادداشت روي شاخص‌هاي مشكلات مي‌تواند به خدمات رساني بدون قطعي به تجهيزات و تأسيسات و در بسياري از موارد، تضمين سود شركتبيانجامد.

خوشبختانه، بسياري از يو پي اس هاي جديد، در زمينهٔ سيستم‌هاي نظارتي پيشرفت كرده‌اند و وضعيت سيستم از جمله موارد ولتاژ سيستم، زمان پشتيباني باتري، و زمان بندي آزمايش باتري را نشان مي‌دهند. ديگر اطلاعاتي كه سيستم مورد ملاحظه قرار مي‌دهد، اين است كه مشخص كند كه يو پي اس با باتري كار مي‌كند يا با برق همگاني يا سيستم فرعي نگهداري.

بسياري از سيستم‌ها مي‌توانند تكنسين‌ها را از راه دور از وقوع مشكلات مطلع سازند. اين اطلاعات مي‌تواند مخصوصاً زماني سودمند باشد كه تكنسين‌ها در محل حضور نداشته يا از دور بر تأسيسات نظارت مي‌كنند. برخي از يو پي اس ها حتي مي‌توانند به صورت كنترل شده كامپيوترهاي شبكه را به محض دريافت اخطار كمبود باتري خاموش كنند.

تكنسين‌ها همچنين بايد به صورت فصلي، شش ماه يك‌بار و سالانه تجهيزات فيزيكي را با استفاده از يك سياهه مشخص از موارد تحت پوشش، مورد آزمايش قرار دهند. زمان بندي بايد شامل موارد زير باشد:

 • انجام بازرسي‌هاي چشمي از لحاظ خوردگي و فرسودگي باتري و اجزاي عايق آن
 • پاك‌سازي و تخليه هواي محفظه
 • نظارت بر دما و رطوبت محفظه
 • انجام كاوش حرارتي كه مي‌تواند نقاط گرم را كه اغلب اولين نشانه خرابي قطعه هستند، شناسايي كند.
 • آزمايش ساير اجزاي سيستم الكتريكي مانند سوئيچ‌هاي تبادل، كليدهاي قطع مدار و سيستم‌هاي فرعي نگهداري.

تعويض يو پي اس : تحليل دوره بازپرداخت و هزينه‌هاي چرخه عمر

دو سناريو وجود دارد كه مديران مجبور به جايگزيني يك يو پي اس خواهند شد. حالت اول زماني است كه آن به ظرفيت بار خود رسيده باشد و حالت دوم زماني است كه بررسي هاي نگهداري نشان دهد كه باتري‌ها به عمر مفيد خود رسيده و نيازمند جايگزيني هستند.

زماني كه مشخص شد كه يك واحد بايد جايگزين شود، مديران نگهداري و مهندسي بايد يك پرونده تجاري ايجاد كنند تا هم دوره بازگشت ساده و هم هزينه‌هاي چرخه عمر معين شود. ارائه هر دو تحليل بيان شده مديران بالا را قادر مي‌سازد تا تأثيرات مالي را فهميده و براي جايگزيني بودجه اختصاص دهند. مديران مي‌توانند به جاي تعمير و نگهداري و ارتقاي تجهيزات قديمي، با خريدن يك واحد با فناوري جديدتر از هزينه‌هاي كاركنان كاسته و قابليت اطمينان سيستم را ارتقا دهند.


مديريت برق: چهار فناوري متداول يو پي اس 

زماني كه زمان جايگزيني يو پي اس فرا مي‌رسد، مديران چند گزينه پيش رو دارند و انتخاب آن‌ها به تجهيزات فعلي آن كارخانه و نيازهاي آتي آن بستگي دارد. مديران لازم است به دقت يو پي اس را با طرح‌هاي سيستم برق اضطراري انطباق دهند تا قابل اطمينان سيستم به بيشترين حد برسد.

فناوري‌هاي متداول يو پي اس عبارت است از:

يو پي اس فلايويل: يو پي اس فلايويل (چرخ لنگر) يك فناوري نسل جديد به شمار مي‌رود، اما بيش از پنج سال است كه در بازار موجود است. اگر مديران از يك UPS به همراه سيستم ژنراتور استفاده كنند، چرخ لنگر مي‌تواند گزينه خوبي باشد. آن اينرسي كافي براي انتقال بار بحراني در زمان قطعي برق براي مدت كوتاه (معمولاً ۱۰ تا ۲۰ ثانيه) را جمع مي‌كند تا زماني كه ژنراتور شروع به كار كرده، به حالت پايدار رسيده و بار مورد نياز را تأمين كند.

كاربردهاي متداول آن عبارت‌اند از مراكز داده، تأسيسات صنعتي و تأسيسات بهداشتي و درماني كه نيازمند قابليت اطمينان بالايي هستند. همچنين اين UPS سبك‌تر بوده و فضاي كمتري را اشغال مي‌كند و نيز به تهويه كمتري نياز دارد. در نتيجه، چالش‌هاي ساختاري، معماري و مكانيكي كمتري را نسبت به واحدهاي با تغذيه باتري متداول دارد. اين سيستم‌ها اغلب داراي هزينه اوليه بالايي هستند، اما به علت عدم نياز به نگهداري باتري و ساير مزايايي كه گفته شد، هزينه چرخه عمر ۲۰ ساله آن‌ها نسبتاً پايين است.

يو پي اس كاملاً برخط: اين نوع يو پي اس (كه گاهي اوقات با نام تبديل دوگانه يا تبديل دوگانه برخط نيز شناخته مي‌شود) قابليت اطمينان بسياري بالايي را براي سرورهاي بزرگ، مراكز داده و تجهيزات بزرگ و حساس فراهم مي‌آورد. تحت شرايط معمولي كاركرد، آن به صورت مستمر بدون باتري با يك اينورتر كار مي‌كند و برق شهري شارژ باتري را به راه مي‌اندازد. در يو پي اس كاملاً برخط، هيچ زمان انتقالي پس از قطعي برق وجود ندارد.

اين سيستم اصلاح ضريب توان، تنظيم فركانس، جلوگيري از افزايش ناگهاني ولتاژ، و تصحيح برق را فراهم مي‌كند. در صورت خرابي اينورتر (كه به ندرت رخ مي‌دهد)، يو پي اس با سيستم تصحيح برق/مقاومت در برابر افزايش ولتاژ، مستقيماً به برق شهري متصل مي‌شود.

مديران بايد ملاحظات متعددي را در مورد اين نوع UPS در نظر بگيرند. از آن جا كه اين واحد تمام برق را از جريان متناوب (AC) به جريان مستقيم (DC) تبدل كرده و دوباره به AC برمي گرداند، ممكن است بازدهي آن كم بوده و گرماي زيادي توليد كند.

يك روش مقابله با كاهش بازدهي، جايگزيني يك UPS برخط تبديل دلتا به جاي شارژر باتري است. در اين سناريو، به جاي تأمين تمام خروجي از باتري تحت شرايط معمولي، مقداري از آن مستقيماً از مبدل دلتا از برق ورودي تأمين مي‌گردد. در زمان خرابي منبع برق، واحد همانند يك يو پي اس كاملاً برخط معمولي عمل مي‌كند.

يو پي اس تركيبي برخط آماده به كار: اين يو پي اس (كه گاهي اوقات تبديل دوگانه در هنگام نياز نيز ناميده مي‌شود) مشابه يك UPS كاملاً برخط است، اما بازدهي انرژي بالاتري دارد. تمايز قابل توجه آن در اين است كه UPS تركيبي برخط آماده به كار تا زماني كه برق در تلورانس قابل قبولي باشد، مستقيماً از منبع برق تغذيه مي‌كند. زماني كه برق از محدوده تعيين شده براي آن خارج شود، UPS به حالت عملكرد سيستم كاملاً برخط استاندارد درمي آيد. كاربرد متداول اين سيستم در اتاق‌هاي سرور است. اين واحدها هزينه بيشتري نسبت به ساير گزينه‌ها دارند، اما بازدهي انرژي آن‌ها بالاتر است.

يو پي اس تعامل كننده با خط: اين نوع UPS به طور مستمر برق AC مورد نياز براي تجهيزات را با يك مبدل توان، تنظيم و متعادل مي‌كند. در صورت قطعي برق يا وضعيت خارج از محدوده مشخص شده براي مبدل توان، باتري يوپي اس از طريق يك اينورتر بار مورد نياز را تأمين مي‌كند. مبدل توان، برق AC تأسيسات را تنظيم كرده، از افزايش ولتاژهاي ناگهاني جلوگيري نموده و ولتاژ را تنظيم مي‌كند تا برق مطلوب تجهيزات فراهم آيد.


برچسب ها: ،
موضوعات مرتبط: ,
پمپ آب
۱۱ آبان ۱۳۹۵
ادامه مطلب دنبال کن

قالب بلاگفا

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
دیگر صفحات: